Pompy ciepła EHS

EHS (ECO HEATING SYSTEM) to pompa ciepła czerpiąca energię z powietrza atmosferycznego umożliwiająca ogrzewanie pomieszczeń w niskotemperaturowym systemie wodnym A2W oraz ogrzewanie powietrzne (A2A-TDM). System TDM umożliwia ponadto podłączenie klasycznych jednostek klimatyzacyjnych typu ściennego i kanałowego gwarantujący przyjemny chłód w upalne letnie dni.

Pompa ciepła A2W/A jest wysokosprawnym źródłem ciepła wykorzystującym energię powietrza atmosferycznego do ogrzania pomieszczeń (CO) oraz ciepłej wody użytkowej (CWU).

Jak to działa?

Pojęcie „pompa ciepła” jest analogią do pompy hydraulicznej pozwalajacej, w wyniku włożonej energii elektrycznej, zwiększyć wysokość lustra cieczy. Pompa ciepła pozyskuje energię cieplną na niskim poziomie temperaturowym (powietrze zewnętrzne o temp. nawet -20 C) i z pomocą sprężarki przekazuje ją na poziom temperatury, który odczuwany jest przez człowieka jako ciepło.Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 4kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Oznacza to, iż wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi 400%. Dla porównania kotły gazowe zamieniają energię zawartą w paliwie na energię cieplną ze sprawnością poniżej 100%.Samsung EHS (Eco Heat System) jest nowoczesnym i ekologicznym systemem ogrzewania i chłodzenia. Pompa ciepła EHS wykorzystuje energię odnawialną jaką jest ciepło powietrza zewnętrznego do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Możliwość rozbudowania systemu o kolektor słoneczny czy jednostki wewnętrzne typu SPLIT, pozwala dopasować instalację do każdego rodzaju obiektu. Mikrogeneracja ciepła to przyszłość energetyki cieplnej. Zestaw składa się z agregatu zewnętrznego (pompy ciepła) i modułu hydraulicznego. Koszt montażu pompy ciepła jest ustalany przez nas indywidualnie.
Tryby pracy Eco Heat System:

  • Powietrze/Woda (A2W) – ogrzewanie lub chłodzenie w systemie wodnym.
  • Powietrze/Powietrze (A2A) – ogrzewanie lub chłodzenie w systemie powietrznym.
  • A2W i A2A jednocześnie – jednoczesne ogrzewanie w systemie wodnym i powietrznym.

Wysoka jakość

Na nasze produkty i usługi udzielamy osobistej gwarancji

Ekonomia

Stosujemy nowoczesne oszczędne rozwiązania

Doświadczenie

Doskonale wiemy czego potrzebuje zadowolony klient

Compare Properties

No properties found.

Favorites

Please log in before.

Recent Properties